از وبلاگ
مقالات

کاربرد پلاستوفوم در محوطه سازی + عکس

مدیر سایت ۲۵ تیر ۹۹
دیدگاه ۰

کاربرد پلاستوفوم در محوطه سازی: پلاستوفوم نوعی پلیمر مصنوعی است که از یک ماده پتروشیمی به نام مونومر استایرن ساخته می شود.

این ماده در سه نوع معمولی، مقاوم و انبساطی در دسترس مردم قرار دارد. ما در این مطلب از شرکت کی کی توسعه تجارت قصد داریم تا شما را با کاربرد پلاستوفوم در محوطه سازی آشنا کنیم تا بتوانید حداکثر استفاده را از این ماده داشته باشید. همراه ما باشید.

انواع پلاستوفوم :

پلاستوفوم معمولی: این نوع پلاستوفوم حاوی خواصی بسیاری مانند مقاومت در برابر حرارت و ضربه پذیری بسیار عالی در هنگام برش و برای مصرف های عمومی چون ساخت ظروف یکبار مصرف, بدنه ساعت، رادیو و عایق برودتی در بدنه یخچال کاربرد دارد.

پلاستوفوم مقاوم: پلاستوفوم مقاوم از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار است و از آن در ساخت بدنه لوازم خانگی، ظروف آشپزخانه و لوازم ورزشی استفاده می شود.

پلاستوفوم انبساطی: این پلاستوفوم نوعی پلیمر به رنگ سفید است که ماده فوم کننده به آن اضافه شده است.

کاربرد پلاستوفوم در محوطه سازی :

نمای پلاستوفومی به دلیل انعطاف پذیر بودن ، تنوع، نصب سریع و آسان، وزن سبک، بازسازی آسان و از همه مهم تر قیمت فوق العاده مناسب از محبوبیت بسیار زیادی برخور دار است .

شما می توانید از این پلاستوفوم در طراحی سبک رومی و یا طراحی داخلی سلطنتی استفاده کنید و از کاربرد شگفت انگیز این پلیمر استفاده کنید.

کاربرد پلاستوفوم در محوطه سازی

کاربرد پلاستوفوم در محوطه سازی

مزایای بلوک های پلاستوفوم :

امروزه استفاده از بلوک های پلاستوفوم بسیار رواج یافته است. این بلوک ها از لحاظ سختی و مقاوت هیچ کاربردی ندارد اما به دلیل عایق بودن در برابر گرما در صنعت ساختمان سازی از آن بسیار استفاده می شود.

نحوه استفاده از آن در ساختمان سازی بدین صورت است که ابتدا بلوک های پلاستوفوم را می گذارند و سپس فضای خالی بین آن ها با بتن پر می کنند. میلگردها قبل از ریختن بتن در کف قرار می گیرند و بعد از ریختن بتن مقاومت حاصل می شود. وزن سبک و نصب آسان از یک سو و خاصیت عایق حرارتی از یک سو موجب شده تا کاربرد این مواد در ساختمان سازی گسترش یابد. استفاده از این بلوک ها مقرون به صرفه است و برای محیط زیست نیز آسیبی به همراه ندارد چرا که قابل بازیافت هستند. در این قسمت چند مزیت اصلی استفاده از بلوک های پلاستوفوم آورده شده است:

_ در برابر حرارت و صدا عایق بوده و با کاهش انرژی مصرفی موجب صرفه جویی در انرژی و هزینه می شود.

_ بلوک پلاستوفوم نسبت به بلوک های سیمانی و بتنی ارزان قیمت تر است.

_ نصب بلوک های پلاستوفوم راحت تر و سریع تر است و نیاز به نیروی کمتری دارد. هم چنین با استفاده از بلوک های پلاستوفوم میزان مصرف بتن کاهش می یابد.

_ بلوک های پلاستوفوم به محیط زیست هیچ آسیبی نمی رساند و فابل بازیافت می باشد.

_ با توجه به وزن کم بلوک های پلاستوفوم، به تیرهای بتنی کمتری نیاز است و ساختمان به صورت طبیعی عایق بندی می شود.

_ بلوک های پلاستوفوم در برابر لرزش و پوسیدگی مقاوم است و هیچ گونه مواد مخرب ازن مانند سی اف سی را ندارد.

_ این نوع ساختار دارای مقاومت بالایی است.

_ با استفاده از این مواد مشخص شده است که در برابر باد مقاومت خوبی از خود نشان داده است.

این بلوک ها را می توان در پروژه های مسکونی، تجاری، اداری یا صنعتی به کار برد. در هر پروژه ی ساختمانی صرفه جویی در هزینه و زمان بسیار مهم است و بهای بسیاری به آن داده می شود. با استفاده از این مواد علاوه بر افزایش سرعت ساخت، از طریق کاهش نیروی کار لازم و کاهش بتن مصرفی، در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره کاربرد پلاستوفوم در محوطه سازی با شماره ۰۲۶۳۷۷۷۳۹۰۴   الی ۷ تماس بگیرید. پشتیبانی مستقیم : ۰۹۰۲۲۰۸۲۰۲۴

دیدگاه‌های کاربران

خواهشمندیم برای فرستادن دیدگاه، وارد حساب کاربری خود شوید.

مقالاتمرتبط